„digitális” témában:

Digitális eszközpark

Akár lelkesedünk az internetért, akár a veszélyeit látjuk nagyobbnak, az internet és a digitalitás a mindennapjaink része. És ahogy nemcsak vasárnap a templomban vagyunk keresztények, hanem otthon, a munkában, és még álmunkban is, ugyanúgy nemcsak a kávézóban vagyunk hívők, hanem az internet mindenféle bugyraiban is.

Legális a digitális misekönyv (április1)

Friss nagy hír hogy a Magyar Katolikus Püspöki Kar Titkársága szóban elvileg támogatja egy tervezett digitális misekönyv használatát a liturgiákon. Persze még csak szóban és elvileg, és kikötések is vannak. Ám így már érdemes nekifogni.

Interjú a szentiras.hu-ról

Interjút készített velem Szilvay Gergely a kereszteny.mandiner.hu számára a szentiras.hu-ról a zsolozsma-t is érintve.

érdekes katolikus internetes munkálkodások

Az online világban egyre több katolikus dologba beleártottam magamat. Mindegyiket fejlesztgetjük, mindegyikhez keresünk segítőket és támogatókat. A napokban megint többen megkerestek, így összeszedtem mindent, hogy ki-ki megtalálhassa benne a helyét. (Ráadásul kiderült, hogy nem én vagyok az egyetlen szinte mindegyikkel összekötő közös pont.)

Digitális kütyük a szentmisén

Az új-zélandi püspöki kar megtiltotta, hogy a papok (Új-Zélandon) kütyükkel (iPad, Tablet, stb.) misézzenek, zsolozsmázzanak. Antonio Spadaro jezsuita (a Tömegkommunikáció Pápai Tanácsa konzultora) ismertette a tiltást és hozott egy-két érvet mellette kérdés feltevésként, amiből érdekes vita lett, bár a Magyar Kurír talán kicsit másképp tálalta. Íme az én megjegyzésem/véleményem.